تبلیغات X

تبلیغات
...
روشهای داشتن موی سالم
نوشته شده توسط تنها در تاریخ ۱۳۹۱/۰۲/۲۴ | دسته بندی : پزشكي و سلامت, مجله سلامت

دکتر مسعود کیمیاگر متخصص تغذیه اظهار داشت:« داشتن تغذیه مناسب در دراز مدت برای رشد موها مفید است و سلامت آن را تضمین می‌کند. »

سلامت نیوز : وی افزود: « به منظور داشتن موهایی سالم و زیبا، چهار گروه اصلی باید در رژیم غذایی قرار گیرد، موها برای رشد به مواد مغذی و ویتامین ها نیاز دارند تا بتوانند پیاز خوب و سالم داشته باشند، عنصر روی یا زینک در گوشت قرمز،حبوبات و جوانه گندم وجود دارد و باید به عنوان مکمل در رژیم غذایی قرار گیرند. »

این متخصص تغذیه تصریح کرد:« آهن نیز در رشد و سلامت موها نقش به سزایی دارد و در منابع حیوانی و گیاهی به وفور یافت می‌شود، البته آهن موجود در منابع گیاهی به دلیل دیر جذب شدن باید همراه ویتامین C مصرف شوند. »

کیمیاگر با بیان اینکه ویتامین E و سلنیوم و ویتامین‌های گروه B برای رشد موها مورد نیاز است تصریح کرد: «ویتامینE در جوانه‌هاو روغن گیاهی، سلنیوم در در گوشت قرمز،حبوبات و جوانه‌ها و ویتامین‌های گروه B در شلتوک برنج وجود دارند. »

وی افزود: « رژیم‌های کم چربی در دراز مدت یکی از عوامل ریزش مو است که با مصرف از عنصر روی و ویتامین‌های گروه B قابل درمان است، فقر شدید پروتیین نیز باعث ریزش مو می‌شود ولی امروزه این عارضه کمتر بروز می‌کند. »

کیمیاگر خاطر نشان کرد: «در درمان ریزش مو باید عوامل ژنتیک و رژیم غذایی مورد بررسی قرار گیرد و کوتاه کردن به بهبود آن کمک نمی‌کند و این موضوع صحت ندارد.»نام شما *
ایمیل * (نمایش داده نمی شود)
سایت شما

copy right © 2012 , theme designer : طراح 98